مقایسه ساعت کار موثر سالانه در ایران با سایر کشورها

  • admin
  • 19 آذر 1398
  • بدون دیدگاه

اگر بخواهیم مقایسه ساعت کار موثر سالانه در ایران با سایر کشورها را داشته باشیم باید بگوییم که ساعت کار مفید در ایران کاهش زیادی را داشته است که تقریبا روزانه میزان کار مفید در بخش دولتی به 22 دقیقه رسیده است. از دلایل موثر بر کاهش میزان ساعت کار مفید در ایران می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

1-  پایین بودن دستمزدها

2- عدم تقویت فرهنگ کار

3- نگرش خاص افراد به بهره‌وری

4- ناتوانی دولت در حمایت کافی از تولید

ساعت کار موثر سالانه

در قوانین میزان مجاز ساعت کار روزانه برای افراد در همه واحدهای مشمول قانون کار  مشخص شده است. با استناد به تبصره یک ماده (51)  قانون کار میزان مجاز ساعت کار برای افراد  8 ساعت در روز و حداکثر 44 ساعت کار در هفته می باشد.

همانطور که گفتیم میزان کار مجاز برای افراد در هفته نباید بیشتر از 44 ساعت باشد که البته طبق مصوبات قانون کار این مورد را نیز در نظر گرفته اند که کارگر و کارفرما میتوانند ساعت کاری را در برخی روزها با توجه به توافق خود کمتر یا بیشتر کنند

یکی از مهم ترین موضوعات که باعث شده است رشد اقتصاد ایران و پیشرفت آن در تولید از کشورهای توسعه یافته کمتر شود ،پایین بودن میزان بهره وری در دو بخش نیروی کار و بهره وری سرمایه است همانطور که در ماده 51 قانون کار تاکییدی بر بهروری و میزان کار مفید نشده است .

طبق یک گزارش از مهر افرادی که بر طبق  قانون کار فعالیت می کنند در طول یک هفته کاری (به غیر از جمعه) گاهی تا 49 ساعت هم نیز کار می کنند.

در زیر چند مورد تاثیر گذار در میزان بهروری نیروی انسانی را را ذکر میکنیم:

کاهش  انگیزه نیروی انسانی

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث کاهش انگیزه در نیروی انسانی می شود پایین بودن میزان سطح دریافتی و در واقع سطح درآمدی افراد است که این مورد مهم باعث می شود افراد میزان مشارکت خود را در در تولید و ارائه خدمات تا میزان زیادی کم کنند .

در یکی دو دهه گذشته شاهد آن بودیم که وضعیت حقوقی و معیشت خانوار کارگری بصورتی بوده است که میزان دریافتی ماهیانه تعداد زیادی از مشمولان قانون کار با هزینه ها ی جاری خانوار فاصله خیلی زیادی دارد. که این موضوع خود نیز باعث اتفاقاتی نظیر کم کاری پنهان افراد ، نداشتن انگیزه در بین نیروی کار و پایین آمدن سطح بهره وری بنگاه می شود.

علاوه بر موضوع حیاتی دستمزد و حقوق افراد شاغل در بنگاه ها؛ پایین بودن فرهنگ کار و آموزش نیروی انسانی نیز از مواردی است که به پایین ماندن بهره وری نیروی کار در واحدها لطمه می زند. با این حال پایین بودن تکنولوژی مورد استفاده در بیشتر واحدهای اقتصادی کشور و ضعف های مدیریتی نیز بر ادامه روند پایین بودن بهره وری نیروی کار لطمه می زند.

عدم آموزش صحیح نیروی انسانی

با این وجود که حقوق و دستمزد یک امر بسیار مهم برای همه ی افراد محسوب می شود اما نمی توان آن را تنها دلیل کاهش بهروری نیروی انسانی دانست .

عدم آموزش صحیح نیروی انسانی و در واقع پایین بودن فرهنگ کار از عوامل بسیار مهم در کاهش بهروری افراد می باشد و باعث ایجاد خسارت و لطمه  به واحدهای کاری می شود.

تکنولوژی ضعیف در واحدهای اقتصادی

با اینکه تکنولوژی پیشرفت چشم گیری را در واحدهای اقتصادی داشته است و می توانیم به وفور شاهد کاهش نیروهای انسانی در بخش های مختلف و جایگزینی آن ها با تکنولوژی های صنعتی باشیم اما باز هم در برخی واحدهای اقتصادی تکنولوژی ضعیف باعث کاهش میزان بهروری افرادی و ایجاد ضعف در کارگاه می شود.

ضعف مدیریتی در بخش های مختلف

در هیچ موردی نمی توان از این موضوع غافل شد که یک مدیریت قوی می تواند یک گروه را به طور کامل به بیشترین میزان بهروری نزدیک کند بنابراین در صورت هرگونه ضعف مدیریتی در بخش های مختلف واحدهای اقتصادی می توانیم شاهد لطمه زدن به بهروری نیروی انسانی و سرمایه باشیم.

با وجود اینکه میزان بهره وری نیروی کار و ساعات کار مفید افراد در هفته ، در ایران بسیار پایین است ، اما آمارهای رسمی و غیر رسمی نشان می دهد که 40.2 درصد شاغلان مشمول قانون کار در کشور 49 ساعت و یا بیشتر در طول هفته کار میکنند.

ساعت کار مفید هفتگی در ایران؛ 11 ساعت

شاید کمی غیرقابل باور باشد که با اینکه ما به این موضوع اشاره کردیم که در ایران میزان کار 44 تا 49 ساعت و یا حتی بیشتر در هفته می باشد،اما جالب است بدانید که فقط 11 ساعت از این میزان ساعات کاری ، ساعات کار مفید است که اگر بخواهیم این امر را با سایر کشورهای توسعه یافته مقایسه کنیم  با توجه به 44 ساعت کار در طی هفته ، 28 ساعت کار مفید است.

میزان ساعات کار مفید در هفته ، در کشور ژاپن بین 40 تا 60 ساعت و در کشور کره جنوبی بین 54 تا 72 ساعت است. این در حالی است که طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ساعات کار مفید در ایران ممکن 2 ساعت در هر روز و 11 ساعت در هفته است که البته در مواردی نادرگاهی میزان ساعات کار مفید در طی یک هفته در ایران را 6 تا 7 ساعت نیز اعلام شده است.

ساعت کار موثر سالانه

میزان ساعت کار مفید در بخش های دولتی نیز بسیار وضعیتی وخیم تر را دارد  و در واقع طبق برخی آمارها میزان کار مفید کارکنان در بخش های دولتی 22 دقیقه اعلام شده است با اینکه این آمارها به هیچ عنوان باعث ندید گرفته شدن کارهای مثبت کارکنان نمی باشد اما این موضوع غیرقابل باور و در واقع میزان فعالیت بسیار کمی در طول روز می باشد.

جدول وضعیت ساعات کار مفید در 11 کشور جهان

کشور ساعت کار مفید (سالاانه)
ایران 800 ساعت
ژاپن 2420 ساعت
کره جنوبی 1900 ساعت
چین 1420 ساعت
آمریکا 1360 ساعت
ترکیه 1330 ساعت
پاکستان 1100 ساعت
افغانستان 950 ساعت
آلمان 1700 ساعت
کویت 600 ساعت
عربستان 720 ساعت

حمید حاج اسماعیلی نماینده کارگران در هیئت حل اختلاف بیان کرده است . هم اکنون جایگاه بهره وری در اقتصاد کشور مشخص نیست. به این موضوع نیز اشاره کرد : مراکزی مستقل از چاچوب دولت باید ایجاد شود تا برای شناسایی ضعف ها در زمینه بهره وری نیروی کار در بخش های مختلف اقتصادی و انجام برنامه ریزی دقیق در این زمینه فعالیت کنند.

همچنین حاج اسماعیلی می گویید گاهی برای شاغلین این سوال مطرح می شود که چه فرقی بین من و مدیر است و همیشه این سوال برای آن ها موجود است که در برابر میزان کار خود چه مقدار حقوق میگیرند ؟ ، ایشان می گویند که این امور میزان رضایت شاغلین را نشان میدهد که خود مشخص کننده ساعات کار مفید می باشد .

میزان کار مفید در بخش های خصوصی

در خصوص این امر نیز حاج اسماعیلی می گوید که با توجه به عدم فرهنگ کار و گسترش ضعیف دانش در کارها ، نه در بخش خصوصی و نه در دولتی نمی توان بهروری مناسبی را داشته باشیم و در واقع نمی توانگفت که ساعات کار مفید در بخش های خصوصی به نسبت بخش های دولتی وضعیت بهتری را دارد .

برنامه های کوتاه مدت در تقویت بهروری

وی خاطر نشان کرد: دولت به دنبال تقویت بهره وری در جامعه و بنگاه ها است و  برنامه های کوتاه مدتی مانند کارت اعتباری خرید، سهام عدالت و یارانه  سعی در افزایش میزان بهروری را دارد. اما برای اینکه شرایط مناسب را ثابت نگه دارند بهتر است یارانه ها را به تولیدکننده پرداخت کنند همچنین وی معتقد است است اگر این ساختارها را به درستی پایه گذاری کنیم می توان وضعیت را بهبود بخشید و در این شرایط فعلی میزان بهروری کمی را داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *