مهم ترین بخش ها برای قرار دادن کلمات کلیدی

  • admin
  • 01 دی 1398
  • بدون دیدگاه

در این مقاله می خواهیم به شما مهم ترین بخش ها برای قرار دادن کلمات کلیدی را توضیح دهیم تا بتوانید با رعایت این نکات سئو وبسایت خود را افزایش دهید .

همه ی افراد متخصص در تولید محتوا و سئو به خوبی اهمیت زیاد کلمات کلیدی را در یک متن برای افزایش سئو می دانند و همیشه سعی بر آن است که به بهترین نحو از کلمات کلیدی در متن استفاده شود .

برای اینکه بتوانید یک محتوا صحیح را تولید کنید باید بدانید که تا چه میزان از کلمات کلیدی خود استفاده کنید و استفاده بیش از حد و تکرار یک سری کلمات باعث بی رغبت شدن مخاطب نسبت به محتوای شما می شود .

متخصصان سئو و تولید محتوا معتقدند که کلمات کلیدی باید 1 تا 3 درصد کل متن شما را شامل شود و در واقع می توان گفت در هر 1000 کلمه حدود 15 بار استفاده شود و برای استفاده بیشتر و کاربردی تر بهتر است از مترادف های کلمات کلیدی استفاده کنید بنابراین بهتر است که این 15 بار در مناسب ترین بخش های متن خود قرار دهید تا میزان سودهی آن برای وبسایت شما بیشتر باشد.

 

مهم ترین بخش ها برای قرار دادن کلمات کلیدی

 

1 – عنوان نوشته

عنوان نوشته ی شما به هنگام جستجو و سرچ در گوگل می تواند اولین مزیت رقابتی با سایر مقاله ها باشد بنابراین باید بتوانید تا حد امکان از یک عنوان جذاب و گیرا برای مطلب خود استفاده کنید .

دیوید اگیلوی (پدر علم تبلیغات ) می گوید : 95 درصد افراد فقط عناوین را می خوانند . اگر عنوان قانعشان کرد ، سراغ متن می روند و محتویان صفحه شما را می خوانند.

سعی کنید کلمه ی کلیدی را در عنوان نوشته به کار ببرید و تا حد امکان این کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان متن خود قرار دهید زیرا کاربران در ابتدا به عنوان نوشته شما توجه می کنند و عنوان صفحه از نظر گوگل هم نیز بسیار پراهمیت است.

 

این مقاله را نیز مطالعه کنید  :  5 نکته انتخاب عنوان مناسب در تولید محتوا

 

2 – عناوین صفحه ( تگ های HTML)

 

عنوان بخش های مختلف یک نوشته و یا همان تگ های HTML از نظر موتور جستجو اهمیت بسیار زیادی را دارد و در واقع کاربران توجه بیشتری را به عناوین دارند .

دیوید اگیلوی در مورد عنوان می گوید افرادی که عناوین را می خوانند ، 5 برابر بیشتر از افرادی هستند که متن کامل را می خوانند.

سعی کنید کلمه ی کلیدی و مترادف های کلمه کلیدی را در عنوان های مختلف و تگ های H1 ،H2 و …. بیاورید و انچه را که کاربر به دنبال آن است در عنوان قرار دهید تا به دنبال آن باقی متن شما برای کاربر گیراتر و جذاب تر شود .

 

3 – استفاده از کلمه کلیدی در محتوای نوشته

 

پیش از این توضیح داده اییم که باید در استفاده از کلمات کلیدی در متن خود زیاده روی نکنید و در واقع 1 تا 3 درصد متن خود را به کلمه ی کلیدی اختصاص دهید و در باقی متن از مترادف ها و کلمات مرتبط استفاده کنید .

اگر در یک مقاله شما از کلمه ی کلیدی بیش از حد استفاده کنید باعث می شود گوگل به کلمه ی کلیدی شما به چشم یک کلمه ی ربط نگاه کنید که مطمئنن این موضوع باعث کاهش سئو وبسایت شما می شود.

حتما سعی کنید به اندازه ی کافی از کلمه ی کلیدی ، یا عبارت ها و کلمات مرتبط با آن در نوشته خود استفاده کنید گوگل با استفاده از هوش مصنوعی خود می تواند ربط این کلمات را پیدا کند.

 

4 – ادرس صفحات url

 

شاید کاربرد کلمات کلیدی در بعضی از بخش ها مانند آدرس صفحات تاثیر کمتری را داشته باشد اما بهتر است شما برای افزایش سئوی وبسایت خود از همین تاثیر کم هم نگذرید و سعی کنید کلمه ی کلیدی را در آدرس صفحه خود به کار ببرید این امر در هنگامیکه یک کاربر لینک صفحه شما را کامل کپی میکند و برای دیگران ارسال می کند می تواند تاثیر خود را بیشتر نشان دهد.

 

5 – لینک های داخلی

 

برای افزایش سئو سایت خود باید در محتوای وبسایت خود از لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید البته این موضوع را در نظر بگیرید که لینک های خود را باید به موضوعات مرتبط با نوشته لینک دهید و برای لینک دهی از وبسایت های معتبر استفاده کنید تا ارزش بیشتری را پیدا کنید .

برای لینک دهی سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید زیرا این موضوع می تواند باعث افزایش سئو سایت شما شود .

 

6 – استفاده در تگ alt

 

تصاویر می توانند تاثیر زیادی را در سئوی سایت شما داشته باشند این تاثیر هنگامی انجام می شود که شما از تگ alt یا همان نام تصاویر استفاده کنید .

هنگامیکه شما از تگ alt برای تصاویر خود استفاده می کنید این موضوع باعث افزایش سئو تصاویر سایت شما می شود و در سئوی نوشته شما هم نیز تاثیرگذار است.

 

7 – استفاده از کلمه ی کلیدی در توضیحات متا

 

با اینکه گوگل اعلام کرده است که متای توضیحات تاثیر مستقیمی در سئو سایت شما ندارد اما این نکته را در نظر بگیرید که متای توضیحات در واقع همان مطلبی است که به کاربر نشان داده می شود و در واقع شما می توانید با یک متای توضیحات مناسب و استفاده از کلمه ی کلیدی در متا کاربر را برای کلیک کردن بر روی مطلب خود بیشتر مشتاق کنید.

برای نوشتن متای توضیحات می توانید از مطالب نوشته خود استفاده کنید و یا به صورت خلاصه و استفاده از کلمات مناسب متای توضیحات را بنویسید.

 

مهم ترین بخش ها برای قرار دادن کلمات کلیدی

 

همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که استفاده از جزییات و رعایت کردن تمامی نکات باعث ایجاد مزیت رقابتی برای شما با سایر وبسایت ها می شود و این امر است که سئوی وبسایت شما را بیشتر می کند بنابراین در رعایت کردن هیچ نکته ایی کوتاهی نکنید تا بتوانید یک رتبه مناسب برای وبسایت خود ایجاد کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *